Pensiunea Lucinel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cazare ieftina la Viena

4 participanți

In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Cazare ieftina la Viena

Mesaj  Admin Lun Ian 26, 2009 9:19 pm

La fel si eu, proaspat intors din Austria. 4 nopti intr-o pensiune langa Hallstatter See unde am fost in principiu pt schi dar am facut si ceva excursii prin imprejurimi (inclusiv Salzburg, o sa revin cu poze pe topicul masinii mele cand o sa am timp sa scriu mai multe), si ce vroiam sa zic ontopic, la intoarcere ne-am oprit prin Viena si am stat la Dl Lucian Asandi.
Postez in special pentru a recomanda cu cea mai mare increderepensiunea dlui Lucian. Locatia este super, am facut fix 15 minute de la pensiune pana la primul semafor de la intrarea in Viena, iar de acolo dupa cum ti-e norocul, dar in niciun caz nu ai de asteptat ca la cozile interminabile din Romania. Conditiile de cazare sunt foarte OK, de hotel de minim 3 stele as putea spune, la care se adauga ospitalitatea si caldura specific romaneasca. Ma rezum doar la atat ca sa nu creada cineva ca fac vreo reclama. In final profit de acest post pentru a-i multumi dlui pentruLucian gazduire si pentru conditiile oferite.
Si cateva poze de prin Viena (cu toate ca in jumate de zi nu am putut vedea mare lucru):


Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Mar 23, 2013 11:46 am, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/01/2009

https://pensiunealucinel.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Daning - Revelion la Viena !

Mesaj  Admin Lun Ian 26, 2009 9:22 pm

Tocmai ce m-am intors din Austria. De cazat, am fost cazat la Pensiunea Lucinel. Absolut SUPERB! Cazarea , primirea tot. Am fost intampinati (am fost 6 persoane) chiar de dl. Lucian, un adevarat OM, care ne-a oferit mult mai mult decat ne asteptam. Initial am avut o senzatie ciudata, pozele de pe site (http://www.cazare-austria.ro) nu pot arata nici pe departe cat de frumos, ingrijit si curat poate fi in aceasta Pensiune. Camere spatioase, modern utilate (tv LCD, DVD player, tv satelit,wireless internet, baie proprie pentru fiecare camera (mic detaliu: baterii Grohe si accesorii Ideal Standard). De asemenea, dl. Lucian a fost un ghid incredibil, ne-a condus pe un punct mai inalt de unde se vedea intreaga Viena si prin Lunca Dunarii, peisaje absolut superbe. Pensiunea este situata intr-o zona superba cam la jumatatea distantei intre Parndorf si Viena, si se ajunge in ambele locatii cam in 15-20 de minute pe autostrada. Sper ca acest post sa nu fie considerat reclama, pentru ca este doar purul adevar. II multumesc si pe aceasta cale Dlui Lucian pentru un concediu neasteptat de linistit.

_________________
Always FOCUS-ed! Love my car!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/01/2009

https://pensiunealucinel.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty SP!KE - IMPRESIILE UNUI PRIETEN...

Mesaj  Admin Lun Ian 26, 2009 9:27 pm

Maria Ellend - un satuc superb, situat la 24km de centrul Vienei...
Lucian - un exemplu de gazda, primitor si foarte amabil... imi place sa cred ca mi-am facut inca un prieten. Lucian, ai toata consideratia mea! Felicitari! Pacat ca n-am putut sa stau decat trei nopti, dar promit ca o sa revin cu mare placere!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/01/2009

https://pensiunealucinel.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Re: Cazare ieftina la Viena

Mesaj  alex Lun Mai 04, 2009 11:21 am

da cum se zice si mai sus e frumos nu am stat mult dar ne-am simtit bine camera a fost foarte buna curatenie si liniste nu prea am avut timp de socializare cu lucian doar la micul dejun foarte putin dar e o gazda buna. daca mai planuiesc o escursie in zona il mai vizitez.

alex

Mesaje : 1
Data de înscriere : 04/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty impresii

Mesaj  assi Mier Mai 13, 2009 12:42 pm

Am fost si eu inainte de 1mai la pensiune la Lucian.
Si am numai impresii pozitive
Eu am stat in pensiunea cea nouă (deoarece cealalta era plina) şi, deşi pensiunea era încă în amenajare, camera era foarte bună.
Iar Lucian ne-a ajutat foarte mult cu sfaturi care ne-au fost foarte folositoare, deoarece eram prima dată la Viena. Datorită lui am reuşit să parcam gratis de fiecare dată când am mers să vizităm prin Viena şi nici nu am luat vre-o amendă
Cu toate că pensiunea e localizată în afara Vienei se ajunge foarte usor în orice punct de interes. De la pensiune se fac 20, maxim 30, de minute până în centrul Vienei şi cam tot atât până la marile centre comerciale (Pandorf sau SCS). Very Happy

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty excursie

Mesaj  assi Mier Mai 13, 2009 12:44 pm

Smile Am stat si noi la d-nul Lucinel 1 noapte, conditii decente, dansul o gazda placuta...asa ca il recomand cu caldura...si in mod sigur ma voi caza la el de cate ori o sa fiu prin zona...

Si pt. d-nul Lucinel.. sper ca a fost ok Busuioaca Very Happy

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Cristi bz

Mesaj  assi Mier Mai 13, 2009 12:48 pm

M-am intors sambata de la Viena. Am fost cazat la Pensiunea Lucinel si m-am simtit excelent, recomand la toata lumea. Pot sa zic ca e ca la mama acasa. Salutare Lucian

Cristi BC + BZ !!!

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty De la Diana + Flaviu

Mesaj  assi Mier Mai 13, 2009 5:18 pm

Va trimit acest mail, pentru a va informa ca am ajuns aseara cu bine in tara, fara probleme. inca o data vrem sa va multumim pentru conditiile cu care ne-ati intampinat, si pentru faptul ca ne-am simtit ca acasa, in casa d/voastra.
am avut cel mai frumos concediu si speram ca si la anul sa ajungem din nou la Maria Ellend.

va multumesc. toate cele bune
flaviu si diana
Very Happy

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Post

Mesaj  assi Joi Mai 14, 2009 2:21 pm

Buna ziua, dl. Lucian!
Va multumim inca o data pentru ospitalitatea cu care ne-ati primit si pentru ca ne-ati facut sa ne simtim ca acasa si cu siguranta va vom mai vizita cand vom mai merge in Austria.
Am povestit prietenilor si despre clinica din Viena despre care ne-ati spus dvs. si o cunostinta are niste probleme de sanatate, astfel ca vroiam sa va cer mai multe detalii. Acum cativa ani a facut un accident vascular si desi initial totul parea sa fi trecut cu bine, acum are niste probleme: ameteli, pierderi de memorie. In tara medicii nu au putut sa-i puna un diagnostic clar si ar fi vrut sa stie daca la clinica despre care ne vorbeati se poate face un control neurologic. Daca se poate, eu i-as da adresa dvs. de mail ca sa ii spuneti direct care sunt procedurile pe care trebuie sa le urmeze, ce acte ii trebuie, care e cea mai buna perioada....
Va multumesc mult si va doresc o zi frumoasa!
Rodica Iacob

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Multumiri

Mesaj  assi Dum Mai 17, 2009 1:46 pm

Stimate d-le Lucian, in primul rand trebuie sa va adresez multumiri pentru ospitalitatea de care ati dat dovada in rastimpul poposirii noastre in casa dvs. In cel de-al doilea rand va scriu pentru a va propune postarea unui banner accesabil cu pensiunea dvs pe site-ul nostru: dkb.ro . Se intelege, sper, ca placerea va fi de partea noastra si nu implica nicio alta obligatie din partea dvs. Relatia cu site-ul dkb va intermedia si intrarea indirecta pe ziarul nostru on-line (suntem trei asociati , de fapt) : napocanews.ro . Salutari, sanatate si prosperitate va transmite seful meu, d-l Cota. Cu recunostinta, Denisa Cota, om de rand.

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Intälniri periodice la Viena a membrilor ClubFord

Mesaj  assi Vin Mai 22, 2009 3:55 pm

De la Galati ...
Salutare,

Azi-noapte ne-am intors si noi de la Viena, unde am petrecut ultimele 7 zile la pensiunea lui Lucian. Despre sedere, nu avem decat cuvinte de lauda si multumire. Pentru cei care inca nu au ajuns prin acele locuri, dar intentioneaza, le recomand cu caldura sa nu mai caute in alta parte cazare (decat in cazul in care pensiunea lui Lucian este ocupata). In rest, drumul a fost greu si dezamagitor in tara, dar o placere "dincolo"! Aviz celor care vor pleca si nu stiu: in Ungaria este obligatorie purtarea centurii de siguranta de catre pasagerii din spate! Asteptati-va sa fiti verificati pentru trusa medicala, triunghiuri reflectorizante, etc cam la 1-2 km dupa punctul vamal (si in general, sunt oprite doar masinile cu numere de RO). Noi am patit-o si am platit pentru asta! Vigneta pentru HU va recomand sa luati din Nadlac, de la o sucursala Omniasig (se afla pe partea dreapta pe sensul de mers spre vama), pentru ca a fost cea mai ieftina - 28 RON/4 zile - fata de alte locuri unde mi-au cerut 43 RON. Stresante mi s-au parut limitarile de viteza din Ungaria (gen 30 km/h pe portiuni de drum in afara localitatii).


Lucian, multumim inca o data pentru tot!

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty De la Maria si Viorel

Mesaj  assi Mier Mai 27, 2009 12:40 pm

Buna! Very Happy bounce
multumim pentru promptitudinea dv-stra, care ne ajuta de aici in colo sa ne dorim si mai mult sa ajungem sa petrecem cateva zile la PENSIUNEA LUCINEL.
Toate cele bune din partea noastra!
Maria si Viorel ! bounce

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty De la Radu & family

Mesaj  assi Joi Mai 28, 2009 5:52 pm

Superb sejurul la Pensiunea Lucinel! Cazare ireprosabila, nici n-am simtit ca sunt cazat, a fost mai mult ca o vizita la un prieten indepartat! Camerele sunt mai frumoase ca in poze, totul este sclipitor de curat si nou, si e o liniste de te ustura urechile! Mic dejunul este mai mult decat delicios si indestulator pentru toata lumea! Amabilitatea si bunatatea domnului Lucian este una de invidiat! Daca am fi toti la fel ca el, s-ar austriza si Romania asta...dar...nu poti sa le ai pe toate!
Oraselul este unul linistit, zona este foarte frumoasa, toate utilitatile sunt disponibile, pana si internetul este foarte vioi si functional!
Va recomand cu multa incredere si caldura sa ii faceti o vizita domnului Lucian cand treceti prin Viena, merita!
Very Happy

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Pensiunea d-lui Lucian

Mesaj  assi Dum Mai 31, 2009 2:56 pm

Pensiunea este extraordinar de faina si curata .Ospitalitatea nemaintälnitä .
Panä in centrul Vienei faci cu masina cca un sfert de ora .
Pretul camerelor comparativ cu dotarile si serviciile oferite de patron (romän din moldova -un Om adevarat ) este INEGALABIL PROBABIL IN TOATÄ AUSTRIA .

Pentru cei care doresc sa petreacä o vacanta de vis la Viena , recomand pensiunea d-lui Lucian din inima si sincer .

marcu

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Reno Club Fan

Mesaj  assi Vin Iun 05, 2009 2:26 pm

Am fost la pensiune la Lucian unde ne-am simtit foarte bine.

Salutari pentru Cristi din Buzau, cu care m-am intalnit acolo.

Daca nu vreti sa stati la hotel in oras(cine sta in oras stie ce inseamna) cea mai buna alegere este la pensiune la 10 km de Viena in Maria Ellend.

Nico dci

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Re: Cazare ieftina la Viena

Mesaj  alinpopa Mar Feb 19, 2013 5:00 am

M-ati facut curios cu domnul Lucian. Probabil in iunie o sa ii calc si eu pragul deoarece de nenumarate ori am vrut sa vizitez Viena dar de fiecare data am ales alta destinatie. Revin cu impresii... Very Happy

alinpopa

Mesaje : 1
Data de înscriere : 19/02/2013

Sus In jos

Cazare ieftina la Viena  Empty Re: Cazare ieftina la Viena

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum