Pensiunea Lucinel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii .

+5
Emanuel
bianca
assi
stejarbrz
Alex64
9 participanți

In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii .

Mesaj  Alex64 Mier Dec 23, 2009 7:21 pm

Very Happy Si noi am fost la Pensiunea d-lui Lucian din 3 decembrie pt. 5 nopti cu sotia si cei 2 copii ai nostri , si nu ma pot decät felicita pentru alegerea facuta . N-am crezut ca la 59 euro / zi , gasesc cazare la Viena , cu familia cu 2 copii de 9 si 14 intr-o camera frumoasa dotata cu tot ce vrei ,( ce poate nu avem inca acasa !!). Nu cred ca toti dintre noi avem acasa plasme mari , dvd-uri si internet w-lan in dormitoare ! Camera a avut pat matrimonial plus un pat dublu pentru copii!!! Si-am dormit foarte bine , lengeria, pilotele , pernele ,totul este de calitate si ...miroase placut si-i curat totul ca-n farmacie .
Pensiunea-i faina tare , are semineu in salonul de jos , und am stat cu totii ( am fost 6 familii cu totii ,care ne-am imprietenit acolo la pensiune) in fiecare seara la un pahar de vorba cu Lucian , pe care-l apreciez sincer si cu adevarat pentru ce-a realizat in Austria si ce ofera el noua romänilor , la Viena . N-am avut o secunda de grija ce facem , unde ne ducem in fiecare zi ! Lucian a stat cu fiecare familie in parte si le-a explicat cu un profesionalism pe care nu poti sa-l intalnesti cred ca in alta parte , ce este cu adevarat de vizitat in functie de cat sta fiecare si unde sa parcam gratis masinile si ... TOT
Ne-a servit ca pe niste rude , cu de toate : palinca , vin , bere , sucuri ,gustari ne-a asteptat in fiecare seara la poarta ( am dat bep ca venim ) si ne-a ajutat sa parcam pe fiecare in parte !!!
In fiecare seara am facut consumatie care a costat bani , DAR NU NE-A CERUT UN LEU IN PLUS !!!, ca am ramas paf cänd am platit ( si asta la plecare , deci nu mi-a cerut cum fac altii mai intai banii si apoi vezi camera !!!)

Deci recomand celor care intentioneaza sa petreaca citeva zile cu adevarat faine la Viena sa apeleze la d-ul Lucian de la pensiunea Lucinel

Alexandru Parvu & familia
Brasov
santa dec. 2009

Alex64

Mesaje : 1
Data de înscriere : 23/12/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Vacanta frumoasa la Viena

Mesaj  stejarbrz Lun Dec 28, 2009 11:55 am

cheers Multumim pentru urari ! Asemenea si dumneavoastra si intregii familii! Chiar ne-am bucurat foarte mult cand am primit e-mail-ul de la dumneavoastra, se intampla de foarte multe ori sa vorbim cu prietenii despre excursia noastra la Viena si despre o gazda deosebita cum sunteti. Le-am recomandat cu caldura sa va contacteze ca nu vor regreta.
Va atasam o fotografie ca sa ne amintim impreuna de cateva seri minunate petrecute la Pensiune !
Va asteptam la Iasi sa bem o sticla de Busuioaca de Bohotin!
Cele mai calde urari din toata inima si sa ne vedem sanatosi in anul care vine!
Sarbatori fericite!

Cu drag,
Cristina si Ovidiu Carare

stejarbrz

Mesaje : 1
Data de înscriere : 28/12/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty multumiri de la Iasi

Mesaj  assi Lun Dec 28, 2009 11:01 pm

Buna seara ,



Am ajuns in Romania si doream sa va multumesc pentru rezervare .Din fericire in luna ianuarie trebuie sa fim prezenti pentru operatie , asa ca am dori sa ne cazati din nou la pensiune
Adresa clinicii Hospital Rudolfinerhaus
Billrothstrasse 78



Va doresc un an nou si plin de realizari si multa sanatate .



Cu prietenie



Remus CHITOI
Iasi

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty La multi ani !

Mesaj  assi Vin Ian 01, 2010 3:30 pm

Stimate Domnule Lucian,

Urarile dvs. cu ocazia Noului An 2010 au fost pentru mine si familia mea o reala si foarte placuta surpriza.Va asigur ca de multe ori cand rememoram frumoasele clipe petrecute in Austria sunteti prezent in gandurile noastre.Ne reamintim intotdeauna cu placere de ambianta familiala,amabilitatea si de conditiile deosebite in care ne-ati primit.Cu deosebita incantare am povestit si prietenilor nostrii despre Dvs.,care s-au aratat foarte interesati sa va viziteze.Cu siguranta ca noi vom reveni !!!
Si noi va uram multa sanatate,prosperitate,multe bucurii si realizari cu ocazia Noului An 2010 !
Fam. E. Frates.

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Liceul de arta Sabin Dragoi

Mesaj  bianca Lun Mai 10, 2010 11:10 am

Buna ziua.
Am ajuns cu bine in Romania.
Am avut parte de o cazare extraordinara si un mic dejun pe masura.
Va multumim din suflet pentru tot si ne scuzati pemtru micile incurcaturi.

Numai bine va doresc.

Bianca Sz.

Liceul de arta Sabin Dragoi Arad

bianca

Mesaje : 1
Data de înscriere : 10/05/2010

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Emanuel din Reghin

Mesaj  Emanuel Dum Iun 13, 2010 11:40 am

Salutari domnului Lucian si familiei !!
Vreau sa va multumesc pe aceasta cale(imi cer scuze ca nu am facut-o mai repede) pentru conditiile oferite in cele 3 zile cat am stat la Viena. Pot sa va spun ca ne-a asigurat conditii exact cum scrie pe site si cum au scris ceilalti pe forum. Nimic nu este inflorit sau exagerat asa ca nu o sa mai scriu si eu aceleasi lucruri! Pot sa va asigur ca veti face o alegere buna daca veti opta pentru Pensiunea Lucinel! Noi (am fost 3 perechi) am stat 3 zile acolo si am fost foarte multumiti de conditii, nu am avut de ce sa ne plangem. Masa mai mult decat suficienta Smile cred ca nu reuseam sa mancam nici 30% din ce aveam pe masa si mancam bine nu gluma ca aveam de umblat toata ziua prin Viena pe urma. Un meniu foarte variat in care se tine cont si de eventuale preferinte ale clientilor(noi nu am vrut carne de porc de ex). De acolo am plecat la Praga si Budapesta unde am stat la Hoteluri de 3 si 4 stele dar nu am avut asa conditii ca la domnul Lucian. De fapt ma asteptam sa nu avem dupa ce am vazut conditiile de la Pensiunea Lucinel. Pot sa va spun ca aveam in camera la Pensiunea Lucinel TV LCD mare cu televiziune digitala cu programele romanesti, wireless (in toata pensiunea si in curte) si chiar si un dvd player.
Intr-un cuvant am fost foarte multumit de alegerea facuta iar gazdele au fost de nota 10+. Va sfatuiesc sa apelati la ei cu incredere!
Sederi placute la Lucinel Smile

Emanuel

Mesaje : 1
Data de înscriere : 07/06/2010

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Viena e mai accesibila daca apelezi la Lucian

Mesaj  Anca G Mier Iul 07, 2010 1:30 pm

Cred ca faceam mai bine daca nu citeam inainte de a scrie acest mesaj toate celelelate mesaje de multumire pentru Lucian. Asa macar puteam sa traiesc cu senzatia ca descrierea mea va fi cea mai completa...
Sunt si eu una dintre cei care au avut placerea sa "testeze" atat pensiunea Lucinel cat si hotelul Arion, ceea ce inseamna in mod clar ca mi-a placut atat de mult prima data incat am "recidivat" Smile
Saptamana trecuta am stat pentru 3 nopti la hotel Arion (bineinteles cu ajutorul lui Lucian) impreuna cu o familie de prieteni. Hotelul e curat, decent si situat convenabil fata de Viena. Avand in vedere temperatura de 32 de grade experimetata pe toata durata concediului, ar fi fost minunat daca hotelul avea si aer conditionat; noroc ca am stat foarte putin prin camera, mai mult prin Viena. Consider ca merita sa scriu si eu cat de mult ne-a ajutat Lucian, deoarece adevarul este ca am reusit sa petrecem un week-end mai lung in capitala Austriei fara sa resimtim eforul financiar legat inevitabil de o asemenea escapada. Adica parcare corecta, sigura si fara bani, locuri minunate de vizitat la recomandarea lui Lucian si doar placerea de a fi turist insotita de senzatia de recunostinta fata de Lucian.
Multumim din suflet,
Anca, Bogdan, Pusa, Dorel si Andrei

P.S Pentru cei care stau la Arion, va recomandam terasa Tyroler Stub'n din Schwechat (http://www.tyrolerstubn.at/main.htm). Iar daca este vara, dupa ce ati mancat la terasa, puteti servi si o inghetata DELICIOASA la terasa de langa aceasta flower cazare lucinelcazare lucinel[url][/url]VienaVienacazare vienacazare viena

Anca G

Mesaje : 1
Data de înscriere : 07/07/2010

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Re: O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii .

Mesaj  Liliana Vin Iul 09, 2010 1:51 pm

Alex64 a scris:Very Happy Si noi am fost la pensiunea d-lui Lucian din 3 decembrie pt. 5 nopti cu sotia si cei 2 copii ai nostri , si nu ma pot decät felicita pentru alegerea facuta . N-am crezut ca la 59 euro / zi , gasesc cazare la Viena , cu familia cu 2 copii de 9 si 14 intr-o camera frumoasa dotata cu tot ce vrei ,( ce poate nu avem inca acasa !!). Nu cred ca toti dintre noi avem acasa plasme mari , dvd-uri si internet w-lan in dormitoare ! Camera a avut pat matrimonial plus un pat dublu pentru copii!!! Si-am dormit foarte bine , lengeria, pilotele , pernele ,totul este de calitate si ...miroase placut si-i curat totul ca-n farmacie .
Pensiunea-i faina tare , are semineu in salonul de jos , und am stat cu totii ( am fost 6 familii cu totii ,care ne-am imprietenit acolo la pensiune) in fiecare seara la un pahar de vorba cu Lucian , pe care-l apreciez sincer si cu adevarat pentru ce-a realizat in Austria si ce ofera el noua romänilor , la Viena . N-am avut o secunda de grija ce facem , unde ne ducem in fiecare zi ! Lucian a stat cu fiecare familie in parte si le-a explicat cu un profesionalism pe care nu poti sa-l intalnesti cred ca in alta parte , ce este cu adevarat de vizitat in functie de cat sta fiecare si unde sa parcam gratis masinile si ... TOT
Ne-a servit ca pe niste rude , cu de toate : palinca , vin , bere , sucuri ,gustari ne-a asteptat in fiecare seara la poarta ( am dat bep ca venim ) si ne-a ajutat sa parcam pe fiecare in parte !!!
In fiecare seara am facut consumatie care a costat bani , DAR NU NE-A CERUT UN LEU IN PLUS !!!, ca am ramas paf cänd am platit ( si asta la plecare , deci nu mi-a cerut cum fac altii mai intai banii si apoi vezi camera !!!)

Deci recomand celor care intentioneaza sa petreaca citeva zile cu adevarat faine la Viena sa apeleze la d-ul Lucian de la pensiunea Lucinel

Alexandru Parvu & familia
Brasov
santa dec. 2009
Buna ziua ! In August anul acesta mergem si noi la pensiunea Lucinel , se poate lua cina la pensiune , au restaurant ? Multumesc frumos

Liliana

Mesaje : 1
Data de înscriere : 02/06/2009
Varsta : 50

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty De la galati

Mesaj  nemtanu Dum Iul 11, 2010 2:17 pm

Am ajuns cu bine acasa.
Va multumim frumos. Am ascultat, si-am vizitat mai multe locuri descrise de Dvs, si chiar un concert Strauss.
Va felicitam pentru felul operativ si concret de prezentare a vacantei la Viena pt romani
Spor in afacere
Valentin Nemtanu



nemtanu

Mesaje : 1
Data de înscriere : 11/07/2010

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Un weekend special

Mesaj  Ani Rujoi Dum Aug 08, 2010 9:54 pm

Buna, am intrat pe acest forum pentru a multumi d-lui Lucian pentru un weekend deosebit.Ne-am hotarat brusc sa evadam din Timisoara si, cu putini bani am petrecut o minivacanta frumoasa la Viena prin Lucinel. Nu am avut locuri de cazare la pensiune, dar d-l Lucian ne-a cazat la Euro Hotel.Fara GPS, cu ajutorul indicatiilor lui, am gasit foarte usor hotelul si toate punctele turistice pe care am dorit sa le vizitam, cu precizarea ca inainte sa-l cunoastem, nu aveam nici o idee despre ce sa facem, unde sa mergem s.a.m.d. In consecinta, va multumesc mult d-le Lucian si va doresc spor in afacere si numai bine.Anamaria Rujoi

Ani Rujoi

Mesaje : 1
Data de înscriere : 08/08/2010

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii . Empty Re: O gazda perfecta la Viena pt. toti romanii .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum