Pensiunea Lucinel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii

3 participanți

In jos

O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii Empty O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii

Mesaj  iulianade Joi Dec 31, 2009 8:26 pm

Buna seara,

Domnule Lucian am ajuns cu bine in tara insa din pacate pana acum, nu am avut timpul necesar sa va scriem.
Ca multe alte persoane care au beneficiat de serviciile dvs exceptionale de gazda si ghid, de indrumator in a face cat mai placuta excursia la Viena, suntem deosebit de multumiti si nerabdatori de a reveni cat mai repede la Viena.
Fiind cazati la hotel Arion am avut toate conditiile de a ne simti bine si aceasta datorita dvs cat si personalului hotelului. Vrem sa revenim la acest hotel si data viitoare, avand in vedere ca se afla doar la cativa km de centrul orasului si datorita conditiilor de cazare, servire masa si parcare gratuita.
In speranta unei revederi cat mai grabnice va dorim ca in anul care vine sa vi se indeplineasca toate dorintele care poate ca nu s-au putut indeplini in anul care a trecut si pe langa asta, multa sanatate, putere de munca, impliniri si tot ceea ce este bine pentru dvs personal cat si pentru intreaga familie. La multi ani!

Cu deosebit respect si prietenie,
Fam. Curicuta. Bucuresti Very Happy

iulianade

Mesaje : 1
Data de înscriere : 29/12/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii Empty Revelion 2009 / 2010 la Viena

Mesaj  assi Vin Ian 15, 2010 2:24 am

Ne interesa să ieşim din oraş pentru că n-am fost cazaţi chiar în buricul târgului, ci la 15km de Viena, la EuroHotel. Trebuie neapărat să vă spun cum am ajuns aici. La recomandarea lui Bloodie, şi implicit a familiei Sirb, am intrat în contact cu domnul Lucian, care are pensiunea Lucinel. L-am contactat pentru 2 camere, dar pentru că nu mai avea nimic liber acolo, ne-a propus o camera dublă, în care să stăm 4 persoane. La preţul oferit, am acceptat pe loc. O persoană avea de plătit 88 de euro pe 4 nopţi (adică 22 euro pe noapte), iar micul dejun era inclus în preţ şi parcarea era gratuită. Despre dl. Lucian trebuie să vă spun că e un om deosebit, care ştie să aibă grijă de oaspeţii lui şi pe care vreau să îl recomand cu toată căldura. După ce ne-a dus în cameră să ne cazeze, ne-a spus unde să găsim parcări gratuite, unde să mâncăm bine şi ieftin, cum să ajungem la Shopping City (SCS), cum să ajungem mai repede la Schonbrunn şi unde să parcăm moca. Ne-a scutit de multe cheltuieli şi dacă mai aveam un GPS în plus ni l-ar fi dat cu dragă inimă, dar pe toate cele 10 pe care le avea, le dăduse altor oaspeţi. Nota 10. Ah, despre cazarea în sine, tot nota 10. însă nu şi dacă eşti fiţos. Am dormit 4 persoane în cameră, în 2 paturi duble, extrem de încăpătoare, caldură de stăteam în pantaloni scurţi, curăţenie, schimbatul prosoapelor zilnic şi televizor cu sonor reglat la jumătate, astfel încât să nu deranjezi pe nimeni şi nici alţii să nu te deranjeze pe tine. Micul dejun se servea de la 5 dimineaţa până la 10 şi de la 3 feluri de pâine până la 6 sortimente de ceaiuri, puteai mâncă până expolodai. Pentru noi a fost pefect.

Ca o concluzie: ne-a plăcut şi ne declarăm mulţumiţi de cum ne-am început anul. La anul, sper să mergem un pic mai departe.

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii Empty Din Bucovina

Mesaj  assi Lun Ian 18, 2010 5:15 pm

Very Happy Stimate domnule Lucian Asandi,

Rememorand realizarile placute ale anului 2009,am ajuns la concluzia ca dumnevoastra ati contribuit decisiv la una din ele,excursia facuta de familia mea,via Pensiunea Lucinel,pentru care inca o data va multumim mult.Nu va vom ocoli daca vom mai trece prin Viena!
Va uram La multi ani,dumnevoastra si familiei dumnevoastra,si afaceri cat mai profitabile.

Fam.Cotoara,Suceava,Bucovina

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii Empty cu adevarat acasa !!!!!!!

Mesaj  cristian Sam Ian 23, 2010 11:53 pm

Oriunde te-ai duce in lumea asta, nu-i mai bine ca acasa....DOAR daca acolo unde mergi este un ROMAN CA DL. LUCIAN. Eu am reusit sa-l cunosc doar doua zile (24-25 decembrie 2009)...nu pot considera suficient pentru a putea intelege ceea ce face Lucian...departe de Romania dar totusi aproape de sufletul romanilor. Un om simpatic, asezat, cumpatat, acceptat intr-o tara care l-a adoptat. Imi este greu sa admit ca in toata Austria mai poate fi un alt Lucian. Nu pot decat sa va spun ca DOAR mergand la Pensiunea lui....veti putea intelege...restul sunt doar "vorbe de claca". CRISTIAN - IASI (Onesti)

cristian

Mesaje : 1
Data de înscriere : 23/01/2010

Sus In jos

O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii Empty Re: O gazda perfecta la Viena pentru toti romanii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum