Pensiunea Lucinel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Multumiri Dlui Lucian

In jos

Multumiri Dlui Lucian Empty Multumiri Dlui Lucian

Mesaj  xelavilo Lun Sept 03, 2012 9:20 pm

Am ajuns la Iasi dupa ceva probleme avute bineinteles in tara. In primul rand am cazut intro depresie puternica odata cu apropierea de vama Nadlac. S-a terminat autostrada si a inceput calvarul. A fost prima iesire din tara cu masina si pana acum nu am putut sa-mi dau seama ca suntem inca foarte departe de lumea civilizata. Dupa ce am facut 500 km in cinci ore in Ungaria si Austria am fost nevoiti sa facem inca 500 km in doua zile, cu pauza de odihna la Sibiu unde am fost nevoiti sa platim 500 de lei firmei care ridica masini parcate neregulamentar! Chestia asta(adica parcarea neregulamentara) nu are legatura cu Codul Rutier sau cu legile circulatiei publice ci cu hotaririle consiliului local si cum turistii nu sunt in niciun fel informati sau tolerati pot spune ca la Sibiu primaria in frunte cu celebrul primar de doi lei, claus johannis, practica furtul si talharia la drumul mare. Este intrun fel explicabil deoarece el este ales de sibieni si de localnici, nu de turisti sau moldoveni.
Tristetea si supararea au fost insa alugate de amintirea sejurului petrecut la dvs la pensiune si in Viena. Suntem deosebit de incantati de tot ce au insemnat cele patru zile petrecute la dvs. Toate acele momente, incepand cu primirea si informatiile furnizate, cu camera in care am stat si grija pt turist, cu micul dejun si cu geamul de la mansarda, cu gradinita si bancutele unde am baut cafeaua de dimineata au contribuit fiecare la un minunat si complet(cam scurt totusi) concediu de neuitat. Va multumim foarte mult pentru tot si cu siguranta, pensiunea dvs si omul Lucian Asandi nu vor fi ocoliti in nicio imprejurare. Alex si Olivia.

xelavilo

Mesaje : 1
Data de înscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum