Pensiunea Lucinel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Impresii si multumiri

+8
Claudius
Vasilica
Voinea.Andrei
liv_sibiu
FeliciaVulpe
vasilatos ianis
adnana
assi
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty De la Suceava

Mesaj  assi Mier Oct 21, 2009 8:15 pm

Domnule Lucian,

Am ajuns in sfarsit acasa,dupa o excursie care s-a dovedit a fi minunata,asta si cu aportul dumnevoastra.Intreaga "echipa" va multumeste pentru primirea si gazduirea ireprosabile,a fost exact ceia ce ne-am dorit!
Cu stima, Smile
Nicolai Cotoara,Suceava

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Fam . Motoi

Mesaj  assi Sam Noi 28, 2009 9:40 pm

sunny Buna seara, domnule Lucian!

Va multumesc pentru ospitalitatea cu care ne-ati primit.
Ne-am simtit foarte bine, iar noi, cei mai tineri din trupa, sigur vom reveni anul viitor.

Cu stima, Dan Motoi.

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty De la Iasi

Mesaj  assi Joi Dec 03, 2009 3:13 pm

sunny Buna ziua,



Va multumim pt cazare si pt reducerea pe care ne-ati facut-o . A fost ok calitate/prêt si ne-am bucurat de o vreme foarte buna in Viena.

Deja v­-am mai recomandat la vreo 2 prieteni.



Mult succes sanatate,

Cristi Popa ( cu Mihaela, Arthur si socrul meu Vasile)

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty O familie "europeana" si 2 copii minunati

Mesaj  assi Sam Ian 30, 2010 1:47 pm

Very Happy Am ajuns cu bine acasa in Romania.
Va multumim pentru amabilitate si pentru recomandarile facute, totul a decurs perfect. Cu siguranta vom apela si la anul la serviciile dvs si va vom recomanda si altor prieteni.
Mihnea Saidel

assi

Mesaje : 42
Data de înscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty vasilatos

Mesaj  vasilatos ianis Joi Apr 22, 2010 1:06 pm

A fost cu adevarat frumos ! bounce si o gazda foarte de treaba !multumiri

vasilatos ianis

Mesaje : 1
Data de înscriere : 21/04/2010

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Mii de multumiri!

Mesaj  FeliciaVulpe Dum Apr 17, 2011 1:07 pm

Buna ziua!
Ne cerem scuze ca ne'a luat atata pana sa va scriem! Vrem sa stiti totusi ca ne'ati oferit cea mai minunata experienta in Viena, cu o cazare excelenta si o prezenta mai mult decat placuta.
Cu siguranta vom reveni la dumneavoastra, si deja le'am spus si prietenilor de pensiune!

Toate cele bune,
Felicia Vulpe

FeliciaVulpe

Mesaje : 1
Data de înscriere : 17/04/2011

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Multumiri

Mesaj  liv_sibiu Lun Mai 16, 2011 4:08 pm

Am fost cazati la hotelul d-lui Lucian de langa Viena in noaptea de 14/15 mai a.c. Camera a fost in regula, baia curata, etc. Micul dejun, putin spus boieresc. Hotelul are parcare si am avut loc. Rezervarea s-a facut rapid, dar nu am beneficit de reducerea de membru al forumurilor auto (VW si Skoda), asa cum este mentionat pe forumul nostru. Poate daca vorbeam direct cu d-ul Lucian, nu prin intermediul cumnatei, poate costul camerei era altul. Una peste alta, a fost o sedere placuta, dar mult prea scurta. Sigur voi mai apela la serviciile d-lui Lucian.

Inca o data multumiri !

liv_sibiu

Mesaje : 1
Data de înscriere : 16/05/2011

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Re: Impresii si multumiri

Mesaj  Voinea.Andrei Mier Iun 29, 2011 12:34 am

Buna seara, am fost cu familia la pensiunea Domnului Lucian prin august 2010, ce sa spun tot respectul si numai de bine, conditii excelente la un pret excelent. Sper ca de acum incolo toti romanii care merg in Austria sa se cazeze la Domnul Lucian. O seara buna si recomand cu caldura cazarea !

Voinea.Andrei

Mesaje : 1
Data de înscriere : 29/06/2011

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Impresionant totul

Mesaj  Vasilica Mar Aug 23, 2011 5:43 pm

Se spune ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul... dar asta este o exceptie care intareste regula, poate.

Noi am mers ajuns la pensiunea domnului Lucian joi seara, am fost intampinati f. frumos, cu o palincuta, o prajiturica, ospitalitate calduroasa... exact ca la casa unui prieten.
Am ramas placut impresionati de frumusetea locului, curatenia, civilizatia si linistea care era acolo. Pentru mine era greu de inteles cum poate fi atata liniste intr-un loc atat de civilizat (daca inchideai ochii aveai impresia ca esti undeva in mijlocul padurii, nu intr-un loc plin de case frumoase, ingrijite, una si una)
Conditiile de cazare sunt foarte bune, curat, atentie la toate detaliile, conditii si seriozitate austriece, cred, si o ospitalitate romaneasca adevarata, cum noi, eu si sotul, inca nu am mai intalnit.

Multumim mult domnului Lucian, care ne-a indicat traseele, adresele, absolut tot ceea ce aveam nevoie, pentru a ajunge fara probleme la obiectivele propuse. Nu mai spun ca noi am avut ghinionul sa avem o problema cu masina, si am ramas in strada cu masina, in Viena, vineri seara (nu stiam limba germana, habar n-aveam cum s-o rezolvam). Am indraznit sa-l sunam si sa ii spunem ce problema avem, in speranta ca poate ne indica vreun mecanic, desi la ora aceea, nu prea vedeam noi vreo sansa... si, om extraordinar, desi era vreo 9 seara, a venit dansul si ne-a si reparat masina. Si la plecare spre casa, din Viena, a facut o ultima verificare la masina... nu avem cuvinte sa spunem ce om nemaipomenit este.

In afara de incidentul cu masina, am avut un concediu extraordinar la Viena.
Dupa vizitele de peste zi la obiectivele turistice, seara, pe terasa pensiunii aveam parte de o atmosfera familiara si foarte placuta. La un pahar de vorba, aveam ocazia sa cunostem persoanele care erau cazate acolo, sa stam la discutii si sa ne simtim foarte bine, uneori chiar pana la miezul noptii.

Din pacate, noi am stat putin, luni ne-am intors, insa, pentru cei cere vor sa mearga sa viziteze Viena, le recomand sa stea macar 7 zile, si cred ca se pot lasa fara probleme pe mana domnului Lucian, sa ii ajute sa isi organizeze traseele, le da dumnealui adresele unde sa mearga, sa faca cumparaturi, etc...

Noi abia asteptam sa mai avem ocazia sa revenim, cu mare placere, acolo.
Multumim foarte mult, sanatate maxima, si toate cele bune din partea noastra!
Vasilica si Cristi

Vasilica

Mesaje : 1
Data de înscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Toata stima si respectul

Mesaj  Claudius Vin Dec 02, 2011 9:16 pm

Buna seara !
As dori sa incep prin a-l felicita pe Lucian pentru eforturile si sacrificiile facute pentru a oferi romanilor chiar si intr-o tara straina caldura de ACASA : Pensiunea Lucinel, Hotel Arion si celelalte locatii pe care nu am avut inca onoarea sa le vizitam, dar cu siguranta vor urma. Totul este foarte curat, placut, micul dejun foarte bogat... si sa mai vorbim de preturi?! Trebuie sa fii incredibil de fitos si plin de aere ca sa fii nemultumit de conditiile de cazare.
Lucian este o gazda extraordinara, un om cu caracter, un roman adevarat, primitor si cu toate ca este de peste 20 de ani in Viena, nu a uitat limba romana, cum fac altii plecati 2-3 luni pe-afara... desi putea sa o uite.
Sunt mandru ca te-am cunoscut Luciane, povestea ta e una incredibila si in ochii mei esti ca o legenda vie.
Abia astept sa ne revedem, dar pana atunci iti doresc multa sanatate (ca fara ea nu facem nimic), Sarbatori Fericite si cele mai bune ganduri din lume.
De la Arad, te salutam ! (Claudiu si Gabriela)

Claudius

Mesaje : 1
Data de înscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty MULTUMIRI DIN TULCEA

Mesaj  SMOLEI AURORA Mar Ian 03, 2012 2:44 pm

Am inteles destul de tarziu ca pot si aici sa adresez multumirile mele pentru serviciile oferite.
Am beneficiat de serviciile Hotel Arion din Viena de care am fost foarte multumita atat de conditiile de cazare , de masa (mic dejun) cat si de informatiile oferite.Speram sa revenim dar acum imi dau seama ca mai recomandat ar fi fost sa venim cu trenul sau cu avionul in conditiile in care ti se ofera atatea mijoace de transport si atat de bine organizate.Multumesc domnului Lucian ca a avut rabdare si disponibilitate cu clientii nestiutori ca noi. Am fost multumita si de locatia hotelului chiar daca nu a fost in centrul Vienei pentru ca a fost un loc linistit .

Cu stima ,
Aurora Smolei si familia

SMOLEI AURORA

Mesaje : 1
Data de înscriere : 03/01/2012

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Adrian din Braila care vroia sa va "fure" fata !

Mesaj  taba87 Mar Mar 20, 2012 6:27 pm

Vreau sa va zic, ca am plecat spre pensiune putin sceptic pentru ca nu am vazut multe poze si descrieri pompoase asa cum eram obisnuit sa vad la pensiunile din tara. Singura mea orientare erau comentariile facute pe forumul acesta si pe amfostacolo.ro iar cand am ajuns si am vazut ca arata mai bine ca`n poze si domnul Lucian e chiar un domn....am ramas fara cuvinte. Ne`a asteptat cu parajituri si palinca (foarte buna), ne`a indrumat ce sa facem in fiecare zi ca sa pierdem timp aiurea (noi venind ca sa vizitam cat mai multe obiective turistice) ne`a dat GPS si cel mai important sfaturile sau indicatiile pentru locurile de parcare fara plata au fost chiar reale. Ne`a zis exact unde sa parcam sa nu ne salte masina, sanu primim amenzi, sa nu platim, etc.
Ca si gazda mi`a palcut foarte mult ca este discret, nu sta sa te urmareasca (asa cum se mai intampla pe la noi) sau sa te trezesti ca ai un intreg dosar cu reguli de cazare. Curatenia de nota 10, poate prea curat, lenjeria la 2 zile skimbata patul facut in fiecare zi, iar de micul dejun kiar nu era micul dejun,.....era marele dejun. Oricat de flamand ai fi fost nu puteai sa zici ca nu te saturai din tot ce punea pe masa. In lispasa domnului Lucian, la pensiune era mereu o fata tanara, romanca, frumaosa foc Very Happy ce iti statea la dispozitie cu orice nelamurire aveai sau altceva, la fel prezenta fiind discreta fara a te simtii mereu urmarit sau controlat.

Ne`am simtit de minune la pensiunea dvs domnule Lucian si cu drag vom mai reveni, poate kiar anul acesta.
Cu drag va salutam toti cei care am fost: Adrian, Marius,Flory, Auras, Dana, Bogdan, Crenguta din Braila. 11.03.2012 - 15.03.2012

taba87

Mesaje : 1
Data de înscriere : 20/03/2012

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty multumiri

Mesaj  caluseriu Lun Iun 18, 2012 12:07 am

Multumim mult pentru tratatia si caldura oferita, sincer a fost mult mai mult decit ne-am fi asteptat si va recomandam la toti ce-i care vor sa isi faca un concediu in adevaratul sens al cuvintului.
Prea multa vorba strica din farmecul pe care ii lasam pe toti ce-i interesati sa il descopere alaturi de Dvs. domnule Lucian. Tot respectul pentru ca stiti sa fiti Om si va multumim inca odata pentru caldura cu care ne-ati primit.
Recomandam tuturor.
Fam. Caluseriu Bogdan & Ana , Constanta 06.2012

caluseriu

Mesaje : 1
Data de înscriere : 18/06/2012

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Nu "vinde povesti" ...

Mesaj  Cata Vin Mar 15, 2013 3:10 pm

Ce vreau sa spun cu acest titlu ... ca dl Lucian chiar nu vinde povesti... este serios si cazarea de nota 10, stiu ce spun pentru ca am avut ocazia sa stau si la alte hoteluri prin Austria si Germania.
Am apelat la dumnealui de 2 ori si il recomand tuturor.
La inceput eram sceptic (cred ca multi alti romani care vor sa gaseasca o cazare in afara tarii), dar dupa primul contact avut cu domnul Lucian am ramas placut impresionat si apelez la dansul de fiecare data cand trebuie sa ma cazez in Austria.




Cata

Mesaje : 1
Data de înscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Impresii si multumiri - Pagina 2 Empty Re: Impresii si multumiri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum